Dnia 11 listopada 2019 roku podróż do Stanów Zjednoczonych stała się dla polskich obywateli wygodniejsza i bardziej dostępna, niż dotychczas. Polska została formalnie włączona do Programu Ruchu Bezwizowego (Visa Waiver Program). Od tego czasu podróżni wylatujący w kierunku „Nowego Świata” zwolnieni są z obowiązku posiadania wiz. Konieczne jest natomiast zarejestrowanie się przed wylotem w ESTA (Electronic System for Travel Authorization), czyli w Elektronicznym Systemie Autoryzacji Podróżnych.

Korzystając z połączeń transferowych z Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A. dolecieć do Stanów Zjednoczonych możemy przez Frankfurt (Lufthansa) lub Warszawę (PLL LOT). Podróżni wybierający połączenia łączone mogą cieszyć się z wygodnej i szybkiej podróży do tak odległych miejsc jak Stany Zjednoczone. Wylatując z Bydgoszczy zaoszczędzimy nie tylko czas i pieniądze. W przypadku połączeń transferowych bagaż nadany w Bydgoszczy odbierany jest przez pasażera w miejscu docelowym. Nie musimy martwić się jego odbiorem i ponownym nadaniem na lotnisku przesiadkowym. Loty transferowe zapewniają również gwarancję biletu zastępczego na najbliższy możliwy lot w przypadku opóźnienia.

Port Lotniczy Bydgoszcz S.A. znajduje się zaledwie 3,5 km od centrum Bydgoszczy. Skomunikowany jest bezpośrednio z miastem, a podróż autobusem lub TAXI gwarantuje szybki dojazd do strategicznych miejsc miasta (Centrum miasta, Dworzec Główny PKS oraz PKP). Pozytywny wpływ na komfort podróży ma krótki czas odprawy, który przy tak odległych kierunkach jak Stany Zjednoczone jest znaczący dla wygody pasażera.

Niektórzy podróżni szukając ofert lotów bezpośrednich z lotnisk oddalonych o kilkaset kilometrów skupiają się na porównaniu cen biletów lotniczych. Wybierając takie rozwiązanie należy pamiętać o dodatkowych kosztach związanych z kosztami paliwa, opłatami autostradowymi, kosztami parkingu. Nie wspominając nawet o ryzyku spóźnienia się na lot z powodu korków lub sytuacji losowych zdarzających się codziennie na drogach. 

W zależności od przewoźnika z Bydgoszczy polecieć możemy do Atlanta, Boston, Chicago, Nowy Jork, Toronto, Waszyngton wybierając loty przez Warszawę. Korzystając z połączeń transferowych z przesiadką w Frankfurcie dolecimy do Nowy Jork, Chicago, Waszyngtonu, Houston.

Przykładowe połączenia do Stanów Zjednoczonych z Portu Lotniczego Bydgoszcz (w dwie strony):

Author

Write A Comment